עורך דין עמי פרנקל
פרסומים
ועדי עובדים
מעסיקים
עובדים
על אודות
דף הבית
עורך דין עמי פרנקל

עורך דין עמי פרנקל

רחוב החשמונאים 105

ת"ד 20617, תל-אביב 6120601

טל. 03-5618811

פקס. 03-5613010

שלחו מייל

עו
© כל הזכויות שמורות לעו"ד עמי פרנקל
עו
עורך דין עמי פרנקל - פרסומים

בית הדין הארצי לעבודה בהליך נדיר של בקשה לצו מניעה זמני הפך החלטה של בית הדין האזורי והביא מעסיק לחזור בו מסירובו לגלות מסמכים רלוונטיים לעובד שזומן לשימוע לפני פיטורים

מר יצחק גלבוע, מנהל מחלקת הרכש בחברת ריט טכנולוגיות בע"מ, זומן לשימוע לקראת פיטורים. החברה דחתה את בקשתו לקבלת מסמכים, הקשורים לתפקודו בשנים האחרונות וכן מסמכים נוספים הקשורים לטענת החברה בדבר "שינויים תהליכיים" הצפויים בעבודתה, על אף שהמסמכים המבוקשים קשורים לתפקודו ולסיבה שבגללה היא הגיעה למסקנה על הצורך בפיטוריו. מר גלבוע פנה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בבקשה למנוע את פיטוריו, כול עוד החברה נמנעת מלקיים את חובת הגילוי המוטלת עליה ואת סירובה לאפשר לו לממש את זכותו לעיין במסמכים רלוונטיים לפני ישיבת השימוע.

בית הדין האזורי דחה ביום 16.10.13 את בקשתו של המבקש מבלי שהתקיים דיון בעניינו. משכך הגיש מר גלבוע בקשת רשות ערעור לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים (בר"ע 44637-10-13) באמצעות עורכי דינו, מורן סבוראי, עמי פרנקל ואמיר בשה, ולצדה בקשה יוצאת דופן למתן סעד זמני בערעור (להבדיל מבקשה לסעד זמני בדיון בבתי הדין האזוריים, שם בקשה זו נפוצה), שימנע את קיום השימוע עד למתן החלטה בתיק כמו גם את קליטת מחליפתו של מר גלבוע, שנבחרה לתפקיד עוד קודם לכן.

ביום 22.10.13 נתנה כב' הש' ורדה וירט-לבנה החלטה, שבה הציעה לצדדים הסדר, שעל פיו השימוע יידחה, ובינתיים יתאפשר לעובד לעיין במסמכים הקשורים לשינויים התהליכיים הצפויים בחברה כמו גם בהערכות העובד משלוש השנים האחרונות.

לנוכח הצעת בית הדין הארצי, שינה המעסיק את עמדתו ונאות למסור את המסמכים ולהשעות את ישיבת השימוע כדי לאפשר לעובד לעיין בהם ולהכין את טיעונו בשימוע.

עו